A kutyám túl sok gyógyszert evett: mit tegyek?

🚨 VÉSZHELYZET: AZONNALI ÁLLATORVOSI KAPCSOLATFELVÉTEL

Nem adhatok orvosi tanácsot. Ha gyanúsod, hogy a kutyád túladagolást kapott, AZONNALIAN fordulj az állatorvosodhoz vagy a legközelebbi állatkórház sürgősségi osztályához.

Miért kritikus a gyors cselekvés?

  • Túladagolás = Veszélyes / Halálos: Még a "biztonságos" gyógyszerek is toxikusak lehetnek 10x adagban. Néhány (pl. NSAID-k, szteroidok, szívgyógyszerek, antidepresszánsok, ADHD gyógyszerek, Xylitol tartalmú termékek) már alacsony adagban is halálosak lehetnek.
  • Az állorvos értékeli a kockázatot: Milyen gyógyszer? Mennyi? Mikor? Milyen súlyú a kutya? Milyen tünetek vannak most?
  • Az állorvos adja a protokollt: Hányasztás indítása (vagy NEM!), szénpor (aktivált szén), infúzió, véralvadás-tényezők, vese-/májvédő kezelés, monitorozás, specifikus antidoot (ha van, pl. N-acetylcistein paracetamolhoz).

MIT NE CSINÁLJ:

  • ❌ Ne hányasd meg otthon anélkül, hogy az állorvos mondta!
  • ❌ Ne adj szént, tejet, olajat, "házi patikát" anélkül, hogy az állorvos engedélyezte.
  • ❌ Ne várd meg a tüneteket (hányás, remegés, lethargia, vizeletszomjúság, vérzés) – akkor már késő lehet.

Ha nem éred el a saját állatorvosodat:

  • Hívd a **legközelebbi 24/7 állatkórházat / sürgősségi rendelőt**.
  • Hívd az **Állatmérgezés-vezérlő Központot** (ha van az országodban, pl. ASPCA Animal Poison Control Center US-ban: +1-888-426-4435 – fizetős, de életmentő).

MINDEN PERC MÚLIK. TÁLGYALD FEL A TELEFONT ÉS HIVD AZ ÁLLATORVOST MOST.