Mi történik, ha a kis kutyámnak túl sok gyógyszert adok?

Minden nap véletlenül adják a tulajdonosok a kis kutyáiknak a túlzott gyógyszert. Ha ez történik, AZONNAL forduljon az állatorvoshoz vagy állatmentő szolgáltatáshoz, mert a túladagolás halált okozhat.

Túladás

Túladás akkor történhet, ha túl nagy adagot ad. A Pet Place szerint: „Ez lehet azért, mert minden csalágtag gyógyszerzi a kutyát anélkül, hogy tudná, már kapta, vagy a kíváncsi kutya rongálja a fiókot és megetti mindent, vagy bizonyos helyzetekben akkor is, ha a megfelelő adagon van.”

Tünetek

Egyes gyógyszerek, pl. szívféreg-gyógyszer, hányást, hasmenést, koordinációs zavart okozhatnak, ha a javasolt adagnál többet adnak.

Recept nélkül kapható gyógyszerek

Egyes gyógyszerek adhatók recept nélkül, pl. aszpirin. Túl sok aszpirin vagy más OTC gyógyszer hasmenést/hányást okozhat.

Komplikációk

Néha a kutyák hirtelen nem szorítják a gyógyszert, amit egy ideig kaptak. Ez más komplikációkat okoz. A Pet Place példája: cukorbetegség. Az állat egy ideig jól áll egy adott inzulin-adagon. Hirtelen az adag túladás lesz, és a kutya hipoglikémiás lesz.

Kis vs. nagy fajták

A kis kutyák általában kevesebb gyógyszert igényelnek a nagy fajtáknál. Ha nem biztos az adagban, konzultáljon az állatorvossal.